Історія закладу освіти

В умовах сьогодення керувати навчальним закладом справа не проста, а складна і відповідальна. Ця справа підсильна лише людині мудрій, творчій, талановитій, здатній згуртувати навколо себе дієздатний, енергійний, відданий дітям педагогічний колектив. Це та людина, яка, плекаючи нового громадянина, віддає частину свого серця, душі, свої знання і вміння і не вимагає подяки і оцінки своїх зусиль. Саме такою людиною є директор Решетилівського професійного аграрного ліцею Григорій Вікторович Волошин, який очолив його з перших днів створення навчального закладу. Народився Григорій Вікторович у селі Харківці Пирятинського району на Полтавщині у селянській родині. Після навчання в школі продовжив навчання в Полтавському сільськогосподарському інституті на факультеті механізації с/г. Деякий час працював головним інженером на Житомирщині. Доля склалася так, що не будучи педагогом за освітою, він присвятив майже 30 років свого життя педагогічній діяльності. Перші кроки на освітянській ниві він зробив у Карлівському СПТУ-10, працюючи майстром виробничого навчання, викладачем спецдисципліни, заступником директора 8 років, а з 1986 очолив новостворене професійно-технічне училище №52 в селищі Решетилівка Полтавської області. На той час навчальний заклад мав лише один збудований навчальний корпус. А скільки роботи ще було попереду?! Хіба можна порівняти те, що сьогодні вражає всіх, хто вперше попадає на територію навчального закладу, і з тим, що було понад двадцять років тому. Дух захоплює від величі сучасних трьох навчальних корпусів, що органічно поєдналися з мальовничою місцевістю, з блакитною підковою Решетилівки – річкою Говтвою. Радують затишком два трьохповерхових гуртожитки, наповнені дитячим галасом, простора і затишна їдальня. Улюблене місце відпочинку молоді – ошатний кафетерій. Робота по розбудові навчального закладу, який на даний час є ліцеєм, не
закінчена. Завдячуючи наполегливості та цілеспрямованості Григорія Вікторовича, скоро вступить в дію найсучасніший спортивний комплекс Полтавщини. На його міцних плечах тримається не лише велична споруда ліцею, директор є опорою і фундаментом всього інженерно-педагогічного і учнівського колективів. Як дбайливий господар відбирає кожну зернинку для посіву, так і Григорій Вікторович підбирав кожного працівника, щоб засіяти освітянську ниву. Створений ним колектив є колективом однодумців, здатних вкласти всього себе в педагогічну діяльність, які формують дух сучасного навчального закладу. Поруч з ним пройшли становлення багато випускників педагогічних вузів, які виросли з молодих спеціалістів до досвідчених викладачів та майстрів в/н. Професійно-технічне училище №52 створено 12 травня 1986 року наказом обласного управління профтехосвіти за №63.
Перший набір учнів – 35 чоловік з 8 – ми місячним терміном
навчання та 40 учнів – з 2-х річним терміном навчання за професією «Тракторист-машиніст».
З 1987 року розпочалась підготовка учнів за професіями «Тракторист-машиніст широкого профілю» та «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу».
З 1989 року в училищі почали готувати ще робітничі кадри з професії «Електрозварник» та «Кухар», з 1992 року – «Майстер –плодоовочівник»., з 1997 року – «Пекар», «Продавець продовольчих товарів», з 2003 року – «Оператор комп’ютерного набору». Одночасно з дипломом кваліфікованого робітника випускники отримують атестат про повну загальну середню освіту. З 3 листопада 2003 року згідно наказу Міністерства освіти і науки №713 Решетилівське ПТУ – 52 реорганізовано у Решетилівський професійний аграрний ліцей.
Ліцей у своєму розпорядженні має навчально-адміністративний корпус, 2 гуртожитки, їдальню, кафетерій, котельню, навчальний полігон, навчальне господарство, площею 42 га, ведеться будівництво сучасного спортивного комплексу. У розпорядженні учнів 10 кабінетів профтехциклу, 9 лабораторій, 2 навчально-виробничі майстерні, 7 кабінетів загальноосвітнього циклу, комп’ютерний клас, трактори, автомобілі, комбайни, екскаватор, автобус та інша с/г техніка та обладнання. Нині в ліцеї працює 43 інженерно-педагогічні працівники, з них 16 викладачів, 20 майстрів в/н, 2 вихователі, 1 бібліотекар. Всі викладачі та 10 майстрів в/н мають вищу освіту.Серед них мають: вищу кваліфікаційну категорію - 14 викладачів; педагогічні звання "Викладач - методист" - 3; "Старший викладач" - 3; педагогічне звання "Майстер І категорії" -5; "Майстер ІІ категорії" - 5; Троє педпрацівників нагороджено знаком "Відмінник освіти". Директора ліцею Г.В.Волошина нагороджено нагрудним знаком "А.С.Макаренко". За 20 років випущено понад 4 тисячі кваліфікованих робітників. У позаурочний час у ліцеї працюють гуртки художньої самодіяльності, драматичний гурток, предметні гуртки, спортивні секції, університет здоров’я та університет правових знань.
З 1997 року ліцей здійснює професійне навчання та перепідготовку працюючого населення за договорами з професій: кухар, офіціант-бармен, продавець (з лотка, на ринку), пекар, водій автотранспортних засобів категорії «В», електрозварник, оператор комп’ютерного набору. У 2005 році налагоджено співпрацю з центром зайнятості здійснюється підготовка незайнятого населення за рахунок коштів центру зайнятості Сьогодні – Решетилівський професійний аграрний ліцей це заклад нового типу, який згідно з рішенням Державної акредитаційної комісії атестований та про ліцензований з 16 професій, 6 з яких – інтегровані. Ліцей має потужну матеріально-технічну базу, яка постійно оновлюється, оснащені всім необхідним лабораторії, навчальні аудиторії та майстерні. Навчання здійснюється на рівні вимог Державних стандартів профтехосвіти, освітньо-кваліфікаційних характеристик з певних професій, згідно яких регламентуються необхідні знання та вміння учнів на відповідні робітничі розряди.

Кiлькiсть переглядiв: 588

Коментарi